facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

Starcraft 2Návody, rady a tipy ke hřePvZ: Dear´s macro PvZ opener

Guild-Hall Stream

PvZ: Dear´s macro PvZ opener

Jedním z nejoblíbenějších a od HOTS asi nejvíce hraných buildů v PvZ matchupu je Dear´s macro opening. V krátkosti jde o forge fast expand následovaný stargate. Phoenix haras vám zajistí map control a scouting. No a pokud to dobře pujde, tak následně i nějaké ty killy na dronách. Postupný přechod do robo techu, collosů a následně high templáři a storm. Tento opening je velmi dobrým a standardním macro openingem, nicméně vyžaduje dobrou kontrolu.

BUILD ORDER:

SUPPLY CHRONO Dear´s macro PvZ opener
9   Pylon
13-14   Forge
17 3x proby Nexus / krátké přerušení výroby prob
18   Pylon
18   Cannon
18 proby Gateway
19   2x assimilator (3 proby ihned po dostavění)
@100% Gate   Cyber Core
    (společně s Cyber Core máme full wall)
    Zealot
@100% Cyber   Warpgate research
    Sentry
@150 GAS   Stargate
    2x assimilator
@100 GAS   +1 attack
@100% Stargate phoenix Phoenix (4x-5x)
    Sentry
    3X GATEWAY
(cca 8min)   Robotic Facility 
@100% +1 attack   start +1 armor
    Mothership Core
@100% Robo   Robotic Bay
    Immortal
    Observer
@100% RoboBay   Collosus production
(cca 10-11 min)   Nexus (třetí expa)
@50% +1 armor   Start Twilight Council

SCOUTING:

Tento build začíná FFE a tudíž je velmi zranitelný pro nenascoutované rychlé agrese (baneling bust, roach push). Nicméně pokud toto správně nascoutujete - nebudete mít žádný problém. Obvykle stačí jeden cannon navíc a dostatek sentry na forcefieldy. FFE je velmi bezpečný opening - přesto nepodceňujte a dobře scoutujte. 

S pomocí Phoenixů kontrolujte mapu, získejte co nejvíce informací o soupeři a zejména se soustřeďte na to kdy staví LAIR a jaký Lair tech si vybere dále. Podle toho je pak zapotřebí mírně upravit build order. V případě mutalisků (což je tedy velmi nepravděpodobné) pak stačí přidat druhou stargate a hrát scytosse.

PŘECHODY:

Tento build je macroopeningem. Přesto z něj můžete zahrát i velmi silný 2 base all-in. Stačí vyčkat cca 3 colosů a následně zaútočit na zergovu 3 bázi. V případě, že chcete přejít do all-inu je zapotřebí zvýšit počet gateway.

V případě macro hry můžete jít velmi rychlou třetí bázi. V takovém případě si dávejte pozor na ling / roach agrese, které se vám tuto rychlou bázi budou snažit cancelovat. S třetí bází už snadno můžete zahájit přechod na Archon / Storm tech. 

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...