facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

Starcraft 2Návody, rady a tipy ke hřePvT: Duckdeok’s 2 Base Blink Timing

Guild-Hall Stream

PvT: Duckdeok’s 2 Base Blink Timing

Je to už nějakou chvilku od Blizzconu a finále WCS 2013. Nicméně pořád je na co koukat a především co pak zkoušet ve hře. Jedním z největších překvapení celého turnaje byla Duckdeokova výhra nad InnoVationem. Snad nikdo nepočítal, že by Duckdeok tento souboj mohl vyhrát. A i přesto. Duckdeok porazil InnoVationa. A jedním z buildů, který na terranského hráče z týmu Acer použil byl jeho 2 base Blink timing. Tak si to pojďme zahrát taky.

BUILD ORDER:

SUPPLY CHRONO PvT duckdeok’s 2 Base Blink Timing
9 2x chrono Pylon
13   Gateway
15   2x Assimilator
16   Pylon
@100% Gate   Cyber Core
    Dejte těžit 2 proby do každého assimilátoru. 
@100% Cyber   Nexus (expanze)
100 GAS   Mothership Core
50 GAS   Warpgate Research
    Pylon
50 GAS   STALKER č. 1
    přidejte další proby do assimilátorů (celkem 6)
@100 GAS   Twilight Council
    Stalker č. 2
@100% TwC 3x chrono BLINK research
@300 min   přidejme 2x GATEWAY
    Stalker č. 3
@450 min   přidejme 3x GATEWAY
     
Checkpoint:    
7:40 Blink je dokončen
  6X Stalker
  36x proba
8:30 Full attack s prvním plným warpem (ze všech gatewayí). Máte 12 stalkerů.

SCOUTING:

Tento build má v základu opravdu hodně jednotek, proto scouting není až tak důležitý. Měli by jste být schopni odrazit prakticky cokoliv (snaž až na nepříjemné proxy 2 RAX). Proti Reaper openingům si nechte prvního Stalkera patrolovat na "obvyklých" lokacích. Je velmi důležité aby terran nenascoutoval váš Twilight Council příliš brzo. 

Proti ostatním defenzivnějším stylům zkuste malý poke s úvodními stalkery aby jste zjistili zda váš soupeř bude mít nějaké miny nebo hraje rychlé CC do Bia. Tato informace se vám bude velmi hodit jakmile blinknete do soupeřovo mainu.

FOLLOW UP:

Tento build je silným 2 base BLINK timingem. Jakýkoliv neúspěch může znamenat velmi velké škody. Veškeré zdroje investujete do rychlého vývoje BLINKu a svých jednotek. Proto jakýkoliv follow up může být velmi problematický. Záleží samozřejmě na škodách, které způsobíte.

Pokud váš útok způsobí dostatečné ztráty soupeři a vám přežije dostatek jednotek, můžete následovat položením double forge, dalších 2 assimilátorů a Templar archive. Tím přejdete na chargelot / storm kompozici s tím že své blink stalkery použijete na obranu proti dropům. 

TIPY:

 • Nescoutujte příliš. Využijte každý minerál. 
 • Se svým prvním stalkerem a Mothership core se snažte zničit potencionální scouting soupeřovým Reaperem. Je důležité aby váš Blink research nebyl včas nascoutován.
 • Velmi důležitý je timing útoku. Proto se ujistěte že náležitě chronoboostujete BLINK. Každá vteřina zpoždění v útoku znamená potencionální problém.
 • Udržujte Mothership Core naživu. Použijte jej na vision ale nikdy jej přímo necomitujte do útoku. Pokud jej ztratíte - znamená to i nemožnost znovu blinknout do soupeřovo mainu.
 • Používejte účelně Time Warp. Je to velmi účinná abilita.
 • Nesnažte se BLINKOVAT do příliš riskantních situací. Pokud útok overcommitnete, znamená to automaticky konec vaší hry. 
 • Neustále warpujte další posily z blízkých pylonů.

VÝHODY A NEVÝHODY:

Tento build je velmi silným timing útokem. S využitím mothership core a správného načasování můžete terrana překvapit někdy i těsně před tím než si dodělá stim. Pokud se vám povede zničit vývoj stimu - je to další setback pro terranského hráče. 

Na druhou stranu, je to víceméně all-in typ buildu. Followup není možný pokud nezpůsobíte svým útokem dostatečné ztráty. Reaper scouting je největším nepřítelem tohoto buildu.

MAPY:

Pro tento build jsou nejlepší mapy s velkou oblastí kam se dá blinkovat. 

 • Belshir Vestige
 • Yeonsu
 • Frost
 • Akilon Wastes
 • Whirlwind

TWITCH záznam zápasu: http://www.twitch.tv/wcs_2/b/477842767?t=4h28m

GG TRACKER vs AI: http://ggtracker.com/matches/4463269

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...