facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

Starcraft 2Patch 3.7 - MMR pro každou rasu

Guild-Hall Stream

Patch 3.7 - MMR pro každou rasu

Pokud jste někdy chtěli hrát na ladderu i jinou rasu než vaši hlavní bez toho, aby jste si narušili MMR(matchmaking rating) vaší hlavní rasy, tak brzy budete mít tuto možnost. Patch 3.7 totiž přinese dlouho očekávané oddělené hodnocení každé rasy na ladderu.

Když jsme původně vyvíjeli StarCraft 2, tak jsme předpokládali, že většina hráčů se bude chtít zaměřit jen na jednu rasu. Nicméně díky připomínek hráčů a lídrů komunity je jasné, že lidé chtějí mít možnost bojovat na ladderu i za jiné rasy, ale zároveň nechtějí, aby to mělo dopad na jejich hlavní rasu. Patch 3.7 dovolí přesně toto pro všechny vaše hodnocené 1v1 zápasy a jsme velice nadšeni, že vám tuto funkci můžeme poskytnout.

 

Co můžete očekávat

Když se poprvé přihlásíte do hry, po tom co byl patch 3.7 aplikován, tak na vás bude čekat nová sezóna a budete muset odehrát 5 rozřazovacích zápasů za každou rasu, za kterou budete chtít hrát, před tím, než vás hra umístí do patřičné ligy. Takto zajistíme co nejpřesnější hodnocení pro každou rasu.

Hodnocení každé rasy je zcela separátní a hra za jednu rasu tedy neovlivňuje hodnocení hry za vaši další rasu, a to včetně random. Rozhodli jsme se dát random hráčů taky jejich vlastní hodnocení, protože se spousta lidí ztotožňuje s tím, že jsou random hráči.

 

Jak to celé bude fungovat?

Otázka, na kterou jsme si museli odpovědět, hlavně co se týče toho, jak určit dobrý startovací bod pro každou rasu. Rozhodli jsme se k tomu, že vaše MMR začne na MMR vaší hlavní rasy, ale každé hodnocení bude mít nastavenou "vysokou nejistotu"(v minulosti jsme o tomto mluvili jako o "logice nového hráče"). Toto nastavení umožní posouvat MMR více drasticky v několika prvních hrách. Po chvíli hraní tato hodnota "nejistoty" bude klesat a tím se i ustálí váš MMR.

Na konci sezóny budete oceněni podle toho, s jakou rasou jste dosáhli nejvyšší pozice. Toto ohodnocení se bude zobrazovat ve vašem profilu stejně jako doposud.

Pokud za nějakou rasu nebudete hrát 4 sezóny v kuse, tak se váš MMR pro tuto rasu resetuje na startu páté sezóny. Toto pravidlo už platí i nyní, ale je dobré to zmínit, protože nyní bude platit pro každou rasu zvlášť.

 

Pozice v Grandmasteru

S přidáním této nové funkce jsme se museli rozhodnout, co provedeme s Grandmaster ligou. A to zda dovolíme, aby jeden hráč mohl mít v GM více ras najednou.

Po určitém rozhodování jsme došli k závěru, že pro začátek bude nejlepší, když toto dovolíme. Každá rasa ve Starcraftu je značně specifická, a tak považujeme to, že je někdo schopen dosáhnout Grandmasteru s více než jednou rasou, za značný úspěch. S tímto ale hodláme zvýšit podmínku aktivity, kdy každý hráč v Grandmasteru musí odehrát nyní minimálně třicet her za tři týdny (současný stav je deset). Což z toho, dosáhnout GM s více rasami, udělá ještě větší úspěch.

Doufáme, že toto rozhodnutí povede k tomu, že se někteří hráči stanou známými díky tomu, že budou schopni hrát v GM s více rasami, a taky to, že dosáhnutí tohoto bude vzácné a impozantní, tak jak by mělo být.


Závěr

Budeme samozřejmě nadále monitorovat jak se tyto změny budou ve hře vyvíjet.Řekněte nám co si o tom všem myslíte a jsme připraveni na vaše připomínky v komentářích níže.

Díky, a uvidíme se na ladderu!

- toto je překlad oficiální novinky, k nalezení na oficiálních stránkách SC2.

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...