facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

Starcraft 2Patch 3.4 - Ladder Revamp

Guild-Hall Stream

Patch 3.4 - Ladder Revamp

Žebříček StarCraftu II je jednou z nejsoutěživějších arén ve videoherním světě. Mnozí do ní vstoupí, ale jen pár se vyšplhá na vrchol. Aby jste ale mohli být nejlepší, tak musíte být schopni sledovat svůj postup a vědět, jak jste na tom oproti ostatním. Předělávka žebříčku má dva hlavní cíle: zvýšit přesnost a průhlednost systému. Věříme, že změny, které přijdou v Patchi 3.4, jsou kroky tím správným směrem.

První hlavní změnou je zobrazení vašeho matchmaking ratingu (MMR).  Jsme rádi, že konečně můžeme tuto hodnotu zobrazit naplno.

 

Za druhé, rozdělujeme každou ligu do třech úrovní, tak abychom vám pomohli zorientovat se, kde se zrovna v rámci ligy nacházíte. No a na závěr děláme Grandmaster ligu více striktní, tak abychom zajistili, že ti, co jsou na vrcholu, tam jsou právem.

 

Pojďme se podívat rovnou na okno, které v novém patchi nabízí nejvíce informací: score screen. Na konci vašeho zápasu uvidíte okno, které ukáže, jak se změnilo mmr vaše i vašeho protivníka, společně s novým pruhem, který znázorňuje, jak daleko jste od postupu. Tento pruh ale zobrazuje jen postup ve vaší současné úrovni ligy, ne postup v celé lize. Nyní už se tedy nebudete muset dohadovat, jak moc který zápas ovlivnil vaše místo v lize. V okně taky uvidíte vaši současnou úroveň v lize a pozici v divizi.

Tak, aby bylo jednodušší vyhodnotit, kde se v lize nacházíte, jsme každou ligu, od Bronze až po Masters, rozdělili na tři úrovně. Úroveň 1 je nejvyšší. Příklad: Hráč v Silver lize s úrovní 1 je mnohem blíže k postupu do Goldu, než hráči na úrovni 2 a 3. Vaše úroveň v lize bude taky zobrazena na vašem ligovém symbolu.

Své MMR můžete vidět na score screen, nebo přechodem do okna Profile > Ladders > Current Season.

Taky jsme upravili divizní praporky, které dostáváte s tím, jak postupujete v divizi. Tyto praporky nyní zobrazujeme i v Ladder showcase, který najdete zde: Profile > Ladder > Summary.

Na závěr jsme provedli drobné změny v distribuci hráčů mezi ligami viz. obrázek níže:

Tyto změny nejsou drastické, ale našim cílem je mít ligy od Silveru až po Diamond stejně velké, tak aby postup skrz ně byl hladký a intuitivní. Toto rozdělení se týká všech herních módů, ne jen 1v1 v Legacy of the Void.

 

Tak aby mohl být systém žebříčku efektivní, tak ti, co se dostanou na jeho vrchol, musí být opravdu ti nejlepší z nejlepších. S tímto na paměti jsme provedli změny, týkající se degradace z Grandmaster ligy. Hráči v této lize budou muset zápasit častěji, pokud si chtějí toto lukrativní místo udržet.

 

Mimo to, že si hráči budou muset udržet vysoké MMR, tak taky budou muset odehrát minimálně 10 her za tři týdny, tak aby o své místo nepřišli. K tomuto navíc bude spodních 5% hráčů každý den v 17:00, místního času, automaticky degradováno do Masters ligy. Buďte tedy opatrní a neusněte na vavřínech.

 

Tato změna zajišťuje, že každý den budou v Grandmaster lize opravdu jen ti nejlepší a nejaktivnější hráči. Další změna, oproti ostatním ligám, je v tom, že žebříček je postaven čistě podle hodnoty MMR jednotlivých hráčů, místo divizních bodů.

 

Každý den budou mít šanci nadějní hráči probojovat se do GM skrze nový Contender žebříček. Tento žebříček bude složen z 200 nejlepších masters hráčů, nebo 200 týmů v archon módu.

V 20:00, místního času, budou ti nejlepší povýšeni do Grandmaster ligy.

 

Tyto tři hodiny budou nabité těmi nejzuřivějšími souboji a každý bude moci sledovat aktuální stav skrze Profile > Ladders > Grandmaster > 1v1 Contender or Archon Team Contender

Degradace z Grandmasteru budou probíhat v 17:00 dle časových zón těchto měst:

Kvůli těmto změnám již nebude bonus pool v GM lize spotřebován. V pozadí však body budete stále dostávat, ale nemůžete je spotřebovat, dokud se nepropadnete do Masteru, nebo níže.

Taky upravujeme zisk bodů bonus poolu pro týmy a Archon mód. Zjistili jsme totiž, že hráči nebyli schopni v těchto módech bonus pool spotřebovat, a taky jsme zredukovali zisk v archon módu a předem složených týmech o 75% a v náhodných týmech o 50%.

 

Co by to byla za předělávka od Blizzardu, kdyby jsme neměli nějaké novinky lahodící oku? Přidali jsme novou fanfáru pro každý postup. Pohleďte.

Taky jsme oživili rámečky vašich ikon a přidali jim mírnou animaci, tak aby byly lépe rozeznatelné.

Předělávka žebříčku přijde s Patchem 3.4. Jsme nadšení, že vám můžeme tyto změny přinést a těšíme se na vaše připomínky. Taky bychom chtěli poděkovat naší komunitě hráčů, kteří nás připomínkami za ty roky zásobovali a doufáme, že se vám tyto změny budou líbit a že hru na žebříčku udělají vice uspokojující.

 

Originální článek na Battle.netu zde

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...