facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

Starcraft 2StarCraftí novinky 5.10.2015

Guild-Hall Stream

StarCraftí novinky 5.10.2015

Datum vydání

OK, tohle už není úplná novinka, nicméně je dobré si připomenout datum vydání, které se neúprosně blíží. Tak tedy Legacy of the Void vyjde 10.11.2015. A je to taky dobrá záminka proto hodit sem tohle epické video :). Nyní už ale k opravdovým novinkám.


Změny v GSL

Tento víkend se odehrálo poslední finále GSL v Hearth of the Swarm. Utkali se mezi sebou Byun a InnoVation. A match to byl vskutku hodný těchto velikánů. Určitě doporučuju shlédnout alespoň zpětně na youtube, až budou VOD publikovány, protože k vidění toho bylo opravdu dost, od hermelínu až po masivní macro hry.

 

Na závěr nás však čekalo jedno překvapení. A to, že GSL přechází pod správu AfreecaTV. GOMEXP se tímto definitivně stahuje z eSportu. Nezbývá tak než jen poděkovat za množství zážitků, které nám tato společnost zprostředkovala. AfreecaTV tak přebírá GSL divizi GOMEXP, a to včetně studia, které odkoupilo už několik měsícu zpět, i produkčního týmu. Slavnostní zahajovací akci 9.11. okoření svatba NaDa a exhibiční utkání v Legacy of the Void. Mimo to se odehraje 6.10.rozhodující utkání o poslední místo na Blizzconu mezi FanTaSy a HyuN, kteří mají stejný počet bodů. Pro nové sezóny GSL je pak přislíbeno vysílání zdarma v 1080p. No hurá. Další překvapivou zprávou bylo oznámení StarCraft: Brood War ligy, která odstartuje už koncem tohoto měsíce 28.10.. Ta hra je prostě nesmrtelná.

 

Patch 3.0

V přípravě na vydání Legacy of the Void vyjde v blízké budoucnosti Patch 3.0 pro současnou verzi hry, který nám přinese hlavně nový User Interface, pravděpodobně prolog mise LotV pro všechny a spoustu změn na pozadí hry, jako je formát souborů a 64bitový client. Toto nové uživatelské prostředí lépe integruje chat. Chat okno bude nyní permanentně otevřeno a hráč budy automaticky připojen do tzv general chatu. Možnost separátních chatů zůstane, vše se ale bude odehrávat v onom jednom expandovatelném okně. Dále pokud přejde hráč do arkády, automaticky bude připojen i do chatu arkády. Všechny tyto změny jsou dělány za účele prohloubit sociální aspekt hry, tak aby se hráč necítil být ve StarCraftu sám. Konečně tak po pěti letech Blizzard vyslechl nářky komunity. To samé platí i pro arcádu, hráč nyní bude mít seznam právě otevřených her, do kterých se může přidat, opět návrat k starému ověřenému.

Balanční patch LotV

Do bety nám zavítal další balančí patch a s ním i další změna macro mechanik. Nejedná se však o nic extrémního, jako v minulosti, kdy se blizzard pokusil tyto mechaniky odstranit zcela. Nyní dochází k jejich oslabení.

Efektivita chrnoboostu je oslabena z 22,5% na 15%.

MULE se vrací s nákladem pomaleji z 2,05 na 3,85.

Inject dává jen 3 larvy místo 4.

 

Vidím to tak, že blizzard chce snížit dopad macro mechanik, tak aby nehrály tak dominatní roli, ale přesto znamenaly pro ty nejlepší hráče rozdíl mezi tím zda vyhraju, nebo prohraju. V tomhle ohledu, ale nechápu změnu u larev. Tohle totiž silně pocítí slabší hráči. Tato změna o to víc vyžaduje, aby každý co nejpřesněji injectoval, tak aby se byl schopen ubránit různým cheesům a timingům. V pozdější fázi hry to tak špatné nebude s rostoucím počtem hatchery, ale myslím si, že nyní bude mít spousta zergů v early game problémy. No ale od toho je to nakonec beta, aby se tyhle věci vychytaly.

 

Další změny jsou následující:

Adept

Odstraněn shield upgrade a nahrazen upgradem zvyšujícím rychlost útoku o 45%

Shield snížen z 90/90 na 60/90

Raven

Rychlost pohybu zvýšena z 3,15 na 3,85

 

Ghost

Snipe čekací doba snížena z 2,14s na 1,43s

Ravager

Odstraněn upgrade dosahu Corrosive Bile  

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...