Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /srv4/www/guild-hall.cz/subdomains/www/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Legacy of the Void – jak jde vývoj hry?

Multiplayer Lagecy of the Void je, jak jsme informovali, už nějakou dobu přístupný na PTS serveru určitému okruhu hráčů, který ale Blizzard postupně pomalu rozšiřuje. Co se teda od té doby změnilo?

Od začátku bety došlo k mnoha balančním změnám v čele se zmírněním původního snížení minerálů a gasu na jednu základnu, až po dodání poslední nové jednotky terranům s názvem Liberator.

V současné době však zahýbala scénou hlavně vlna nespokojenosti hráčů vůči Blizzardu, který ač na začátku bety slíbil lepší komunikaci, tak se po delší dobu opět tvářil netečně a jednalo se jen o jednosměrku. Tedy že hráči chrlí nápady, ale Blizzard na ně nereaguje. Hráči taky vyjádřili svůj nesouhlas s frekvencí a razancí změn, které považují jen za kosmetické a někdy zjevně nesmyslné, jako například navrhovaná změna pro rychlejší výsadek jednotek z medivacu.

Po této vlně se v Blizzardu asi chytli za hlavu a začali komunikovat. V krátkém sledu vydali několik prohlášení k nejdiskutovanějším problémům.

V těchto prohlášeních vývojáři dávají najevo, že naše připomínky slyší a testují, a na několika případech uvedli, kdy se změny aplikovaly právě díky ohlasu komunity. Každopádně většina odpovědí stále postrádá nějaké vysvětlení, proč by ten, či onen nápad nemohl fungovat. Většinou Blizzard odpovídá ve stylu, že danou věc interně testovali, ale nebyli spokojeni s jejím dopadem na hru, tečka.

Tak jako tak se ale hra pomalu krystalizuje a vývojáři opět slíbili, že mají v plánu testovat další změny a opravdu zlepšit jejich komunikaci s hráči. Osobně si myslím, že k žádným drastickým testům, které by ovlivnily hru jako celek, už nedojde a Blizzard se zaměří pouze na balancování jednotek. Tomuto taky napovídá poslední prohlášení, že se momentálně zaměřují na protosského Disruptora, tak aby to nebyla tak extrémní "všechno, nebo nic" jednotka, a že dále chtějí vyzkoušet možnost mutace jednotlivých overlordů do výsadkových overlordů, místo současného plošného upgradu, což byl taky nápad vzešlý z komunity.

Sny fanoušků Brood Waru, tak podle mě, definitivně pohasínají a pokud si přejí hrát hru, která více následuje originál, tak jim nezbyde než se uchýlit k nyní "oficiálně" vydané modifikace s názvem Starbow. Tato modifikace s vydáním verze 1.0 v uplynulých týdnech zažila větší přísun hráčů, a je tak jednodušší do hry jako začátečník proniknout. Mody StarCraftu jsou, jak je známo, zcela zdarma a stačí stáhnout Starter edici z Battle.netu. Více informací na starbowmod.com

Ale zpátky k Legacy of the Void. S tím, jak čas pomalu, ale jistě plyne, se Blizzard bude muset zaměřit na testování dalších slíbených funkcí, a to předně automatických turnajů, archon módu, nového ladderu a allied commanders módu. Ani jedna z těchto věcí, s výjimkou základní verze archon modu, není zatím v betě přístupná, což mě jen utvrzuje v tom, že už nemůžeme čekat větší změny v ekonomice hry, anebo plošném chování jednotek. Rád bych se však mýlil a byl bych mile překvapen, pokud by se do těchto věcí Blizzard ještě pustil.

Krom změn herních taky Blizzard do hry implementoval „nový“ chat systém. Píši v uvozovkách, protože se nejedná o nic jiného než copy/paste základních funkcí z Heroes of the Storm. V současné chvíli je tento systém absolutně nevyhovující pro pořádání turnajů, anebo konverzaci s více lidmi najednou, protože veškerá komunikace se provádí v jednom malém okně. Blizzard tak po přívalu námitek rychle oznámil, že se jedná opravdu jen o první verzi, na které chtějí stavět a dodat množství funkcí. Osobně nechápu, co bylo špatně na stávajícím chat systému, který měl vše co je třeba. Jediným záporem bylo, že hra vás automaticky nehodí do nějakého stále otevřeného general chatu, tak abyste si při hraní nepřipadali tak sami. Tohle se podle mě však dalo lehce napravit. No nechme se překvapit, jestli Blizzard opravdu slyší, nebo ne.

Největší oznámení posledních dní se však netýkalo multiplayeru, ale singleplayer kampaně. Jak již víme z Blizzconu 2014, tak Legacy of the Void bude příběhovým vyvrcholení celé ságy a bude dostupné samostatně. Nebudete tedy potřebovat k hraní předchozí části hry. Na výstavě E3 však nyní Blizzard oznámil, že ke hře vydá zdarma pro všechny i prolog „Whispers of Oblivion“ obsahující tři mise, které nás mají naladit na hlavní kampaň hry. Datum vydání nebylo oznámeno, ale předplatitelé by měli dostat k tomuto prologu předběžný přístup. Prozatím se tak můžeme podívat na povedený trailer.