facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

Starcraft 2Soumrak Swarm Hostů, tak jak je známe

Guild-Hall Stream

Soumrak Swarm Hostů, tak jak je známe

V současné době se děje něco nevídaného. Blizzard poprvé od vypuštění StarCraftu 2 zvažuje drastický zásah do současné mety, a to kompletním přepracováním jednotky Swarm Host. Do této chvíle byly takovéto změny doménou pouze datadisku a v době mezi nimi docházelo jen ke kosmetickým změnám v účinnosti již existujících schopností jednotlivých jednotek.

Navrhované změny tak byly taky původně plánovány až pro vydání datadisku Legacy of the Void, ale po zvětšujícím se množství pasivních her, jak v ZvP, tak v ZvT, přistoupili vývojáři k vydání testovací mapy a modu s touto novou verzí swarm hostů.

Toto jsou tedy plánované změny:

Swarm Host  

- 100 minerálů/200 gasu/40 herních sekund  

- 4 Supply  - již nezačíná s Burrow, potřebuje stejný upgrade jako ostatní jednotky  

- Enduring Locusts upgrade byl zrušen  

- Evolve Flying Locust upgrade byl přidán

Schopnost - Spawn Locust

 - Vypustí 2 Locusty a Locusti mají 30-ti sekundovou životnost.  

- Cooldown je 60 herních sekund.  

- Locusty je možno vypustit v jakémkoliv stavu, zakopán/nezakopán.  

- Locusti už se sami automaticky nevypouští, ale hráč je musí vypustit ručně.

Locust

 - 12 damage

 - 0.6 rychlost útoku  

- trvání 30 sekund

Upgrade - Evolve Flying Locust  

- Vyžaduje Lair 

- 200 minerálů/200 gasu/160 herních sekund  

- Tento upgrade dovoluje Locustům létat. Létající Locusti nemohou útočit na vzdušné jednotky, ani útočit přímo ze vzduchu. Pro zaútočení musí Locusti nejdříve přistát na zem.

Schopnost - Swoop: Přikáže Locustům přistát na daném místě a zaútočit.

Abych nezapoměl, tak Terrané dostali taky malou změnu:

Raven

Point Defense Drones - trvání zkráceno na 20 sekund

Nové změny si můžete vyzkoušet na mapě "Deadwing LE (2.1.8 Balance v1.0)", a nebo za použití módu “Balance Test Mod”. Ve snaze ulehčit lidem, kteří se chtějí zapojit do testování, setkání s ostatními na podobné úrovni, vytvořil Blizzard ingame skupinu "Balance testers", do které se každý může připojit.

Blizzard na závěr připomíná, že změny nejsou finální a mnohé se ještě může změnit v závislosti na následujícím testování.

Jak je vidět, tak ze Swarm hostů se nám stává v podstatě nová jednotka. Z mého pohledu se jedná o posílení zergovy midgame a oslabení lategame. Jinými slovy, zerg bude rasou, která bude muset protivníka zabít před tím než se on dostane k jeho finální kompozici. V čemž mu, ale noví swarm hosti dosti pomůžou. No nechme se překvapit, to jaká bude skutečnost ukáží až reálné hry, ale osobně se nemůži dočkat toho, že se zbavíme těch několika hodinových zápasů, kde se v podstatě nic neděje a namísto toho dostaneme mnohem akčnější hru, hlavně v ZvP. Tato změna je opravdu radikální a spousta hráčů asi bude mít problém se s ní chvíli vyrovnat, ale každý zásah, který současnou hru nějak oživí a donutí vytvářet nové strategie, je vítaný. V současné chvíli totiž nevíme kdy  Blizzard vydá Legacy of the Void, a zůstat tak s touto jednotkou, v současném stavu, do konce roku, by bylo nešťastné.

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...