facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

Guild-Hall Stream

O GUILD-HALL.CZ

GUILD-HALL.CZ je web hráčů vytvořený pro všechny ostatní hráče se zájmem o kompetetivní hraní. Historie celého projektu je vlastně poměrně dlouhá a obsahuje i několik jiných jmen než jsme se dostali do naší aktuální fáze. Pokud Vás tedy zajímá jak Guild-Hall.CZ vznikal a co máme v plánu dál, tak čtěte.

gh signature

PRVNÍ KRŮČKY:

První krůčky se datují někdy k roku 2006-2007 v době kdy jsme hráli Guild Wars. Herní player vs. player mód zvaný GvG (guild vs. guild) byl skutečně zábavný a Guild Wars si tak jako hra vysloužila velmi vysoká hodnocení od PvP hráčů. V té době vznikl hráčský portál zvaný MORALEBOOST. Už zde jsme se poprvé pokoušeli přinášet hráčům novinky ze světa Guild Wars a především PvP části.

MORALEBOOST byl jednoznačně zaměřen na Guild Wars a o jiné hře se nepsalo. Kolem Moraleboostu se vytvořila opravdu dobrá komunita PvP nadšenců. Ano ano, jako v každé jiné komunitě to bylo i spousta drbů, noob hlášek a podobných hloupostí, ale sečteno a podtrženo - bylo to dobrá komunita  a tak bylo i logickým krokem pokračovat v Guild Wars 2.

POČÁTEK GUILD-HALL.CZ

Někdy v roce 2009 tak vznikl portál Guild-Hall.CZ. Založili jej ti stejní hráči. Převážně členové Guild Wars guildy Team of Renegades [REN] s jediným účelem. Pokračovat v tom co začalo na MORALEBOOSTU. Znovu oživit v tu dobu již velmi malou Guild Wars PvP komunitu, najít znovu staré známé a především začít vytvářet novou komunitu pro PvP hráče v Guild Wars 2. Ano nadšení a očekávání pro tuto hru byla vskutku veliká. Informací bylo málo, a novinek na webu ještě méně. Přeci jen Guild Wars 2 se sotva začal vyvíjet takže ani vývojářské studio ArenaNet nepouštělo moc informací. 

Jedním z prvních úspěchů našeho redaktorského týmu bylo interview pro Guild-Hall.CZ s vývojáři hry. To se více než povedlo a dodnes si jej můžete přečíst. Jak šel čas dál, blížili jsme se k datu vydání Guild Wars 2 a my se všemi silami připravovali na vydání hry a to včetně betatestů. Z té doby nám zůstalo mnoho youtube videí.

Spuštění Guild Wars 2 předčilo očekávání nás všech. Predevším se opravdu povedlo mít velmi aktivní PvP komunitu. Hráči si vyměňovali zkušenosti a buildy na fóru, bylo komunitní TSko a prakticky se sledovali i zápasy jednotlivých PvP guild. Na začátku bylo opravdu hodně práce. Začali jsme aktivně rozvíjet náš youtube channel a čas od času se povedlo zachytit i souboje českých guild. Jako příklad třeba Incognito [INC] vs. Necro Raiders [NR].

ÚPADEK PVP V GUILD WARS 2:

Jako každá hra, všechny mají své silné a slabé stránky. PvP v Guild Wars 2 bylo a dodnes je velmi zábavné a inovantní v porovnání s jakýmkoliv MMO. Už jen fakt, že vás nikdo nenutí grindovat gear aby jste mohli hrát PvP na slušné úrovni. Bohužl všechna pro mají i svá proti a tím největším pro Guild Wars 2 se stalo nedostatek soutěživosti. V době kdy se GW2 vydali nebyl dokončen matchmaking systém, neexistoval ladder a většina zápasů se brzo stala pro nadšené hráče příliš snadná. Nechci to nijak rozvádět, protože by někdo mohl získat špatný dojem o PvP v GW2. Nenechte se mýlit, PvP je skvělé, jen systém jaksi nebyl včas dodán. Věci jako solo queue, team queue, matchmaking a ladder systém jsou již nyní ve hře ale než se do hry dostali, tak mnozí hráči již odešli. S tím jednoduše souvisela i menší aktivita na guild-hall.cz. Mnozí z redaktorů si našli jiné PvP hry a komunita jako taková se zmenšila a začala se více zajímat i o další hry. Za zmínku jistě stálo Diablo 3, Starcraft 2, League of Legends, Word of Warcraft. 

Jak šel čas, zjistili jsme, že máme najednou mnohem více her než jen Guild Wars 2. Jen jsme o nich ještě nepsali. A tak se zcela přirozeně změnil Guild Wars 2 PvP web na Guild-Hall.CZ PvP web, který se začal zajímat o Starcraft 2, League of Legends a to vše především z pohledu e-sportu a kompetitivního hraní. Ve Starcraft 2 sekci vznikl dokonce Guild-hall.CZ tým reprezentující tento portál.

SOUČASNÉ GUILD-HALL.CZ

A tak jsme se prokousali až k současnosti. V tuto chvíli je Guild-Hall.CZ webem pro všechny hráče, kteří mají zájem o e-sport, kompetitivní hraní a soutěživost ve hrách. V tuto chvíli se především soustředíme na tyto hry:

V každé této hře bychom také rádi měli svůj reprezentační tým, ale bohužel zatím ne všude to je možné. Nesnažíme se být PRO hráči, ale spíš si zahrát v dobré partě a přitom mít i snahu zlepšovat se dál v naší hře. 

Se změnou a širším zaměřením jsme mohli ihned začít rozšiřovat naše youtube videa a taktéž jsme se spojili s herním webem playzone, který nám propůjčuje svůj web k organizaci turnajů. Jednou z velmi důležitých aktivit je totiž pořádání turnajů a těch už jsme pár zorganizovali.

Námi organizované turnaje:

Našim cílem je rozširovat dále pvp komunitu. Informovat o aktuálních akcích, turnajích, streamech. Pokud to bude jen trochu možné tak pokračovat v organizaci turnajů i pro nově příchozí hry jako je například Heroes of the Storm a především se bavit v dobré společnosti hráčů s podobným zaměřením.

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...