facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

E-SportStarcraft 2Konec ProLeague a pěti KeSPA týmů

Guild-Hall Stream

Konec ProLeague a pěti KeSPA týmů

Dnešek značí černý den pro StarCraft. Dnes totiž KeSPA oznámila konec týmové Proleague a konec správy pěti z jejich sedmi týmů. Připomeňme, že ProLeague byla nejdéle běžící eSport ligou s 14 sezónami od jejího počátku v březnu 2003. Níže si můžete přečíst překlad oficiálního vyjádření předsedy Korejské eSport Asociace Jun ByungHun.

 

 

Dnešním dnem oznamujeme rozhodnutí nepokračovat v StarCraft ProLeague. StarCraft ProLeague začala v roce 2003 jako světově první týmově orientovaná eSport liga a tento rok byl tak už jejím čtrnáctým, což z ní činí celosvětově nejdéle běžící eSport ligu.

 

ProLeague položila cestu pro množství těch nejlepších StarCraft hráčů a sloužila jako základ pro Korejské hráče na kterém stavěli své kariéry těch celosvětově nejlepších profesionálů. Tato liga nebyla však milována jen Korejskými fanoušky, ale také fanoušky z celého světa, kteří ji pravidelně sledovali.

 

ProLeague si získala srdce a podporu svých fanoušků skrze fascinující soutěž a pohlcující příběhy. Přesto však v pozadí tohoto nadšení musela ProLeague překonávat množství překážek. Čelili jsme výzvám, které brzdili naše operace, jako například pokles sponzorů v roce 2008 z důvodu globální finanční krize, první případ ovlivňování výsledků a pokles v počtu týmů. Přesto všechno KeSPA učinila nespočetná úsilí k tomu udržet ProLeague v chodu. Mezi tato úsilí patří například pověřený management všech osmi týmů, tak aby splňovaly minimální požadavky na fungování v ProLeague, účast zahraničního aliančního týmu EG-TL, podpora týmů, které nebyly vlastněny korporacemi, prodej zámořských vysílacích práv a utužování spolupráce se zahraničními organizacemi.

 

Co se týče mě, tak od mého dosazení do čela KeSPA v roce 2013 jsem se snažil s dalšími partnery vylepšit postavení ProLeague na trhu. Snažili jsme rozšířit naše obzory, zvýšit množství prodaných práv k vysílání ProLeague, zlepšit vysílací podmínky, zajistili jsme sponzorování JinAir Green Wings, spolupracovali jsme se zahraničními organizátory turnajů a pořádali jsme KeSPA Cupy. Díky podpoře všech zúčastněných bylo možno ProLeague pořádat až do roku 2016.

Přesto všechno ale pokles v množství ProLeague týmů a hráčů, obtíže se zajištěním ligových sponzorů a problémy s ovlivňováním výsledků, učinily udržení ProLeague velice náročným.

 

A tak KeSPA došla k rozhodnutí oznámit ukončení činnosti ProLeague a s ní i činnosti pěti z jejich sedmi týmů, které se ligy účastnili.

 

Rozhodnutí položit oněch 14 let za nás a nepokračovat v ProLeague bylo velice těžké a hluboce mě rmoutí vám také přinést zprávu o ukončení činnosti jednotlivých týmů. Přesto ale, i když ProLeague dospělo ke svému konci, tak StarCraft zůstane nadále celosvětovým závodním eSportem. StarCraft je jednou z nejlepších RTS her na světě a je také vtahujícím a vzrušujícím eSportem, který je radost sledovat i hrát. KeSPA bude se svými partnery i nadále hledat cesty jak podporovat progamery, kteří budou bojovat ve WCS Global Finals v listopadu, stejně tak i hledat další příležitosti pro místní progamery v budoucnu, jako například rozšířením StarCraft KeSPA Cupu.

 

Zatím neoficiálně, týmy které jsou rozpuštěny: SK Telecom T1, KT Rolster, CJ Entus, Samsung Galaxy, MVP. Dva týmy, které prozatím přežívají jsou Jin Air Greenwings a Afreeca Freecs. Nyní bude nesmírně zajímavé jak se situace bude nadále v Koreji vyvíjet. Nezbývá než doufat, že spousta hráčů najde nový domov a že se objeví nové týmy. Naděje umírá poslední.

 

Zdroj: Oznámení KeSPA

 

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...