facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

E-SportStarcraft 2Změny pro WCS 2016

Guild-Hall Stream

Změny pro WCS 2016

Rok se s rokem sešel a brzo se ocitneme opět před prahem nové sezóny WCS. No a to neznamená nic jiného než to, že nás čeká další kopa změn v samotném systému.

Blizzard se rozhodl pokračovat v napravování škod, které způsobil svým systémem, který zavedl v roce 2013, kdy se pokoušel zavést identický systém ve třech největších regionech. Myšlenka to byla pěkná, ale vedlejšími následky bylo poškození samostatných turnajů, streamerů, poškození korejské scény a prakticky zabití americké scény. Blizzard se tedy ohlédl zpět na rok 2012 a nyní se pokouší o to, vzít to nejlepší ze všech systémů a dát to dohromady. Jak to tedy bude vypadat?

V příštím roce budeme mít, podobně jako tento rok, dva hlavní bloky.

Prvním blokem je WCS Korea pod kterou budou spadat dvě sezóny GSL a dvě sezóny Starleague. Konec každé sezóny bude navíc korunovat turnaj ve kterém se utkají nejlepší hráči z obou zmíněných lig.

Druhým blokem je WCS Okruh, který bude pod sebou mít zbytek světa. Tento Okruh se bude skládat ze samostatných turnajů a třech sezónních šampionátů. Tedy podobně jako teď s tím, že se bude jednat o jednotlivé velké turnaje s velkým obecenstvem, tedy už žádný formát ligy, která se rozprostře po několik měsíců. Představte si například jak funguje tenis.

V každém bloku budou moci být i další turnaje nezávislých pořadatelů, pokud splní dané podmínky.

Tyto dva bloky jsou odlišné tím, že WCS okruh má specifické podmínky na to, kdo se jej může účastnit. Myšlenkou je, podporovat růst nejlepších hráčů v jednotlivých regionech. A „chránit“ je před záplavou Korejských es. Korejci však stále budou mít možnost se do WCS okruhu dostat, budou ale muset splnit dané podmínky, jednou z nich například je,  pravidelná hra na daném battle.net ladderu a další. Detaily jsou k nalezení v tomto blogu. Nyní už taky nebudeme mít jeden společný žebříček hráčů, ale dva, pro každý blok jeden.

No a pak tady máme takový, skoro by se dalo říct, třetí blok, ale spíše se jedná o neutrální půdu. Jsou jimi Globální turnaje, kterých se bude moci účastnit kdokoliv, tedy naše známé Dreamhacky a IEM turnaje, a hráči si z nich odnesou body do svých žebříčků.

Výsledkem bude, že 8 nejlepších hráčů z každého bloku se střetne v Globálním finále, tak aby se určil absolutní šampión roku.

Blizzard nám připravil pěknou grafiku, která celkem jasně ukazuje to, co jsem se tady snažil popsat. Jedním podstatným detailem, na který jsme zapomněl, je, že každý vítěz jednotlivé sezóny GSL, nebo okruhu WCS má zaručeno místo ve finále. Tedy čtyři v Koreji a tři ve světě, z oněch osmi nejlepších hráčů daného bloku, budou vítězové jednotlivých turnajů, zbytek bude dosazen z žebříčku.

 WCS Global-Finals-Playoffs Final v2

Osobně si myslím, že se Blizzard poučil s chyb a jsem k tomuto systému optimistický, protože věřím, že uvidíme růst nových talentů mimo Koreu a zároveň Korea bude hostit to nejprestižnější, co si lze představit. Taky si myslím, že uvidíme množství nových turnajů. Korunovat to vše bude turnaj, který bude střetem Svět vs. Korea. No tož to sem zvědav.

Originální zpráva zde.

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...