facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

E-SportStarcraft 2Ovlivňování zápasů v Koreji

Guild-Hall Stream

Ovlivňování zápasů v Koreji

Zdá se, že tady máme černý týden pro StarCraft. Po zprávě o konci Axiomu a zhoršení stavu TotalBiscuita se dnes otřásla korejská scéna dalším sázkařským skandálem. Je to nyní více než 5 let od posledního incidentu, který vrhl na celý eSport stín a strhl z něho roušku nevinnosti, a jak se všichni obávali, situace se opakuje.

Podle posledních zpráv bylo 12 lidí zatčeno, z toho jedním je hráč YoDa (Choi Byeong-Heon) a dalším trenér týmu PRIME Gerrard (Park Wae-Sik), zbytek jsou makléři, nebo ti co sázeli skrze ně. Očekává se, že se objeví i další jména hráčů, kteří byli obviněni, ale prozatím nejsou známá.

Dle slov žalobce bylo objeveno pět zápasů v období mezi lednem a červnem tohoto roku, které byly ovlivněny, a to včetně první sezóny GSL a SKT Proleague.

 

Gerrard byl obviněn z přijímání peněz od makléřů a ovlivňování hráčů. YoDa byl obviněn ze záměrného prohrávání zápasů, výměnou za peníze.

 

Dle Kyunghyang Shinmun obdržel Gerrard a napojení hráči přibližně 4 400 až 17 000 dolarů za zápas. Spekuluje se, že to byla tíživá finanční situace, kdy se Gerrard utápěl v dluzích, která jej vedla k tomuto jednání.

 

KeSPA oznámila, že oba zmíněným plánuje doživotně zakázat činnost v eSportu a omlouvá se všem fanouškům, kteří eSport podporují. KeSPA od roku 2013 provozuje pravidelné školení pro všechny hráče a trenéry ohledně korupčního jednání a varuje, že všichni zainteresovaní mohou být vystaveni občanskému, nebo trestnímu zákonu. Dále od roku 2014 odstartovali program, který odměňuje ty, kteří toto nezákonné počínání nahlásí, nebo se přiznají. KeSPA spolupracuje s policejním oddělením věnující se elektronickému zločinu, komisí pro komunikační standardy a Korejskou organizací strážící korejský internet pro čisté prostředí eSportu. KeSPA dále poskytne dočasné vedení League of Legends týmu SBENU, který byl veden také Gerrardem.

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...