facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

E-SportStarcraft 2Slyšte, slyšte. Foreigner vyhrál sezónu WCS!!

Guild-Hall Stream

Slyšte, slyšte. Foreigner vyhrál sezónu WCS!!

O tomto víkendu se stalo něco nevídaného. Poprvé v tříleté historii vyhrál foreigner jednu ze tří sezón WCS. A aby toho nebylo málo, tak se o titul popral, a teď se posaďte, z dalším foreignerem. Tato hra je tak dominována Korejci, že je považována za jejich národní sport a všichni hráči mimo Koreu jsou nazývání foreigneři (cizinci). A přesto o tomto víkendu, to byli právě dva evropští tygři MaNa a Lilbow, kteří se probojovali do samotného finále poslední sezóny tohoto roku, před Blizzconem.

Ti skeptičtější z vás teď jistě ohrnou nosem a řeknou, že se to dalo čekat, po tom, co se zásadně omezila možnost Korejcům účastnit se této soutěže, mimo jejich vlastní korejské turnaje. Částečně mají asi pravdu. Každopádně ti Korejci, kteří zůstali, nejsou žádná ořezávátka. Jsou to většinou bývali šampióni a legendy. No jen se podívejte sami. Snad jen s výjimkou viOlet jsou ForGG, Polt, JaeDong a Hydra všechno jména vzbuzující ten nejvyšší respekt, a tak není divu, že všichni tito Korejci bez větších problémů postoupili ze základních skupin v Ro32.

Ro32

Lilbow se v Ro32 vyhnul Korejcům, a tak jediná vážnější překážka pro něj byl GungfuBanda, který ho sice porazil, ale i tak Lilbow postoupil z druhé příčky do Ro16 dvojitým překonáním Neeba.

MaNa měl na první pohled poněkud těžší skupinu v čele s viOlet, doprovázeného TLO a XiGuou. Nakonec však bez větších potíží postoupil z první příčky.

Ro16

V Ro16 se karta obrátila. Lilbow skončil v jedné z nejtěžších skupin, kdy musel čelit JaeDongovi a ForGG. Oba tyto hráče však porazil a, k překvapení všech, postoupil z prvního místa do čtvrtfinále společně s ForGG.

MaNova skupina se skládala z Evropanů a zde přišlo na řadu jeho zaškobrtnutí, kdy jejporazil Zanster. MaNa se ale výhrami nad elfim a MarineLorDem probojoval do čtvrtfinále také.

Čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále se už však zdálo, že je konec cesty pro Lilbow na dohled. Jeho oponentem nebyl nikdo jiný, než Hydra. Vítěz minulé sezóny, který ho ve finále porazil. A opravdu, Hydra se ujal vedení 2:0 na zápasy a už, už se zdálo, že je s Lilbow konec. Ten ale v napínavé sérii skóre otočil a zvítězil za mohutného skandování nad Hydrou 3:2, nejnebezpečnějším Korejcem v celém turnaji.

MaNovým protivníkem ve čtvrtfinále byl novozélandský zerg Petraeus. A i s MaNou to bylo velice nahnuté, stejně jako Lilbow se ocitl v situaci, kdy prohrával 2:0. Jeho domácí polské publikum mu však dodalo sil, a tak k neuvěření všech i MaNa svou sérii otočil, vyhrál 3:2 a jeho fanoušci ho za to doslova vynesli do nebe.


Semifinále

Po tom co Lilbow přemohl, všemi považovaného, nejtěžšího protivníka v turnaji, na něj čekal v semifinále Švéd Zanster. Zdánlivě slabší protivník se však ukázal být překvapením, a tak měli diváci na talíři další sérii plnou napětí, protože se utkání protáhlo až do posledního setu, který Lilbow nakonec vyhrál a se skórem 3:2 postoupil podruhé do finále sezóny WCS.

Teď ale přišla řada na MaNu, aby ukázal co v něm je. V semifinále totiž musel porazit posledního Korejce v turnaji. A nebyl jím nikdo jiný než ForGG, který ve čtvrtfinále s absolutním přehledem vyřadil šampióna první sezóny Polta. Opět, stejně tak, jako tomu bylo u zápasu Hydra vs Lilbow, většina očekávala postup Korejce. Hvězdy však toho dne korejským bojovníkům zjevně nepřály. ForGG se rval jako zběsilý, ale MaNa jeho útoky odrazil a k obrovské radosti publika postoupil výhrou 3:1 jako druhý foreigner do finále třetí sezóny WCS 2015.

 

V té chvíli se opravdu psala historie, protože bylo jasné, že budeme mít prvního nekorejského šampióna WCS. Nikdo nebyl schopen pochopit dosavadní průběh turnaje, který nabídl úplně vše, co si může fanoušek StarCraftu přát.

Finále

Ve finále tak proti sobě stáli tito dva tygři. Protoss Lilbow a Protoss MaNa.  Oba toho měli za sebou hodně a oba měli své důvody proto ukořistit trofej pro sebe. Lilbow by si vítězstvím zajistil účast na Blizzconu mezi elitními 16-ti hráči a mohl by tak bojovat o titul absolutního mistra světa. MaNa byl však doma a prakticky celé hlediště mu drželo palce a neúnavně skandovalo jeho jméno. MaNa musel vyhrát nejen pro sebe, ale i pro ně.

A tak jsme se dočkali neúprosného, bratrovražedného souboje, plného klamu a intrik.

Nakonec se však ukázalo, který hráč má vše, mechanickou rychlost, přesnost, i schopnost se ve zlomku vteřiny správně rozhodnout v zdánlivě beznadějné situaci. Tím hráčem byl Lilbow. Lilbow porazil všechny, a tak mohl za fanfár a fáborků pozvednout trofej nad svou hlavu.

Tento víkend nám ukázal krásu StarCraftu a připomněl nám, proč jej všichni máme tak rádi a neustále bušíme proti té zdi zvané ladder.

 

Toto však není konec. Lilbow se nyní musí připravit na tu největší překážku, protože pokud bylo toto vítězství neuvěřitelné, tak doufám, že nám na Blizzconu ukáže zázrak.

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...