facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

E-SportStarcraft 2Změny pro WCS 2015

Guild-Hall Stream

Změny pro WCS 2015

S blížícím se závěrem WCS 2014, Blizzard konečně vydal detailnější informace ohledně změn pro WCS 2015. Z předešlé novinky už víme, že  dojde k regionálnímu uzamčení, a že bodový systém bude resetován. Šance pro korejské hráče hrát v jiném než korejském regionu zůstává, a to skrze pořízení si pracovních, atletických, nebo studentských víz. Toto však je mnohem obtížnější záležitost, a tak se předpokládá, že korejců bude v ostatních regionech opravdu minimum oproti současnému stavu.

Nicméně přejděme k novým informacem. Nový systém se bude skládat ze tří lig. Říkáte si, co je na tom, však tak je to i nyní. Rozdíl je v tom, že Korea bude mít nyní dvě ligy pořádané GOMTV a SPOTV Games a zbytek světa bude mít jednu jednotnou ligu. Korejské ligy nebudou regionálně uzamčeny, tedy se bude moci účastnit kdo chce. Try hard mode je tedy nyní možný. Nepředpokládá se ovšem moc velký zájem, ze zjevných důvodů  :).

Sjednocená Premier liga

Tato nová liga bude mít dále vyhrazena místa pro hráče z různých regionů. Oficiální WCS obrázky níže popisují přehledně, jak to bude fungovat.

wcs2015 1

wcs2015 2

Kvalifikace a challenger liga budou odehrávány jen online, ale celá Premier liga se bude odehrávat na živo ve studiu. Tedy přesněji řečeno ve studiích, protože 4 skupiny se odehrají v ESL studiu v Německu a další 4 v ESL tudiu v US. 16 postupujících hráčů se pak utká v sezónním finále ve stylu IEM, nebo DreamHack s velkým publikem.

Blizzcon nadále zůstane místem, kde se rozhodne o absolutním mistrovi světa.

Korejské premier ligy

V Koreji nám zůstává stálice v podobě GSL a k ní přibude nová liga pod vedením SPOTV Games, stanice která tento rok pořádala Proleague. Důvodem vzniku nové ligy je právě regionální uzamčení zbytku světa, tak aby se korejcům dalo více příležitostí, protože jejich region je uznán jako nejprestižnější s největším počtem kvalitních SC2 hráčů. Obrázky níže popisují fungování obou lig.

wcs2015 3

wcs2015 4

Samostatné turnaje

Mimo tyto ligy bude stále možnost získat wcs body i v samostatných turnajích typu IEM, nebo Kespa Cup, tak jako tomu bylo i tento rok. Pravidla se však zpřísnila a bližší detaily naleznete v oficiální zprávě Blizzardu.

Shrnutí

WCS 2015 se bude skládat z těchto částí:

- Sjednocená Premier liga s podmínkami na pobyt

- Dvě otevřené Korejské Premier ligy pořádané GOMTV a SPOTV Games

- Nezávislé turnaje po celém světě s aktualizovanými pravidly pro přidělování WCS bodů.

Celkový časový plán na rok 2015 můžete očekávat brzy spolu s detaily ohledně kvalifikací na rok 2015.

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...