facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

E-SportStarcraft 2WCS 2015 bude regionálně uzamčeno

Guild-Hall Stream

WCS 2015 bude regionálně uzamčeno

Blizzard dnes zveřejnil docela zásadní změny ve WCS pro rok 2015. Zde je překlad původní zprávy:

WCS 2014 je jednou z nejvzrušujících soutěží k tomuto datu! S tím jak se blížíme ke konci třetí sezóny, a tím i ke Globálnímu finále na Blizzconu, bychom se s vámi rádi podělili o několik důležitých detailů ohledně změn pro WCS 2015. Více informací zveřejníme hned jak to bude možné, ale o těchto specifických změnách jsme chtěli informovat okamžitě, tak aby se na ně hráči mohli připravit.

Restart WCS

Před začátkem WCS 2015 budou vynulovány všechny body a s tím i místa v Challenger a Premium lize. Všichni hráči budou nuceni se do lig kvalifikovat skrze jednotlivé regionální kvalifikace, tak aby se mohli WCS 2015 zúčastnit.

Rozdělení míst pro hráče kvalifikované skrze Divoké karty žebříčku

S tím jaký úspěch sklidily regionální kvalifikace jsme se rozhodli možnost kvalifikace divokou kartu zrušit, jak pro WCS Ameriku, tak i pro Evropu. Možnosti získání jednotlivých míst budou zveřejněny později. Všichni hráči v každé lize však musí dodržovat požadavky na pobyt.

Požadavky na pobyt

Počínaje WCS 2015 všichni hráči, účastnící se soutěže v daném regionu, musí mít v tomto regionu i legální pobyt. Toto znamená, že hráči musí získat všechna potřebná víza, pokud se rozhodnou pobývat a hrát v oblasti mimo jejich region dlouhodobého pobytu.

V současnosti ladíme všechny další detaily týkající se WCS 2015, a tak buďte připraveni na další zprávy. Koncem tohoto roku taky zveřejníme souhrn všech změn.

Mezi prvními na toto prohlášení reagoval Total Biscuit aka John Bain, který se vyjádřil v tom smyslu, že se jedná o špatné zprávy pro jeho tým Axiom, kterýžto je složený z korejců, ale účastní se WCS America. Komunita jako taková se pak obává toho, jaký dopad to bude mít na korejskou scénu, vzhledem k velkému množství kvalitních hráčů, ale nízkému počtu turnajů v regionu.

Já osobně si myslím, že takto mělo být WCS uspořádáno už od začátku a vyhnuli bychom se tak teď těchto nepříjemností. Zástupce Blizzardu se však už nyní snaží klidnit situaci prohlášením na TL, že ke změně bodování pravděpodobně dojde, ale tyto detaily ještě nejsou zcela dojednány s jejich partnery. Ovšem i tak bude nutné, aby v průběhu příštího roku došlo v korejském regionu k pořádání mnohem více turnajů typu nadcházejícího KeSPA Cupu, tak aby se uživil tento, už nyní přelidněný, trh.

Edit: na Team Liquid již proběhlo hlasování komunity co si o ohlášených změnách myslí

zmeny wcs hlasovani

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...