facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

E-SportIEM Katowice 2014

Guild-Hall Stream

IEM Katowice 2014

Intel Extreme Masters je u konce. Ve finálovém eventu, který se odehrál v Katowicích se odehrály finálové zápasy aktuálně nejpopulárnějších her. CS-GO, Starcraft 2 a League of Legends. A my jsme tam byli. Tento článek bude jednoduchým popisem toho jak naše cesta do Katowic vypadala. Tak snad vás zaujme a třeba příští rok nás pojede více.

Naše cesta začala až v sobotu ráno. Po předchozím plánování už jsme měli zajištěn hotel a plán byl prostý. Z Kopřivnice do Katowic tak abychom v 11:00 byli na místě a bez problému stihli early access, který jsme si zaplatili. Hned první překvapení na nás čekalo v hotelu. Novotel Katowice je do vzdálenosti 1km od Spodek Arény, takže pro nás celkem jasná volba. Ale kdo by byl řekl, že jsme si náhodou vybrali stejný hotel jako většina ESL personálu a taktéž profesionálních hráčů. Ihned po příjezdu jsme tak zahlédli Paula "ReDeYe" Chalonera. No upřímně nebýt Dragnorova bystrého oka, nejspíš bych jej přehlídl. Je tak divné nevidět ho v saku a s motýlkem. Abychom si to hned pořádně užili tak po hotelových formalitách jsme ve výtahu potkali kohosi s kartičkou "pro player". Hmm.. hned se musím zeptat - takže otázka. Jakou hru hrajete? A on že je Coachem v League of legends týmu. Už to tričko s velkým logem FNATIC nám mělo napovědět kterého ale to bychom nebyli mi abychom se blbě nezeptali.. a kterého týmu?? :) No po úvodním trapasu jsme se Coachovi popřáli hodně štěstí a radši odešli. Jeden trapas po ránu stačí. 

Pokračujeme ke Spodek aréně. V těch horách čekajících lidí jsme našli bránu pro vstup lidí s early accessem a seznámili se se slovenskými LOL hráči, kteří čekali ve stejné frontě. No a pak následuje první pohled na Spodek Arénu. Dovnitř jsme se propašovali kolem 11:30 a hned si našli příjemná místa k sezení. Od 12:00 začínal první zápas Life vs. Rogue. Sál se začal rychle plnit a netrvalo dlouho a všechna místa byla plná. Opravdu fofr. 

Slavnostní uvítání a pak se pouštíme do sledování zápasů. Musím říct, všechna čest organizátorům. Na zápasy se nijak dlouho nečekalo. Všechno rychle odsýpalo a stejně tak organizátoři měli perfektně vychytáno hlídání průchozích uliček. Nikdy se nestalo že by někde byla nějaká delší zácpa a vše se dalo krásně procházet. 

Ale zpět k zápasům. Hned první zápas Life vs. Rogue nám ukázal jak se má fandit ! Je opravdu super být v takovém publiku a sledovat turnaj naživo. Asi nejlepší atmosféra byla při zápase San vs. CJ Hero. Mluvím tu o tom zápase, který skončil base tradem. Hned za tím byla komplet série Dear vs. Polt. Poltovi fandili opravdu všichni a zápas byl neskutečně vyrovnaný takže bylo i čemu fandit a čemu tleskat. Všechny čtvrtfinálové zápasy prakticky stáli za to. Bohužel pak nastoupilo semifinále a z pohledu Starcraft hráče tam už to bylo dost jednostranné.

Po pár hodinách sezení na zadku, už člověka ty partie začali opravdu bolet, takže jsme se postupně prostřídali na různá občerstvení a prohlídku ostatních částí arény. Když to vezmu kolem a kolem - mimo toho sledování těch her tam moc nebylo. Což je dobře, konec konců bylo to finále turnaje. V malé části měli hlavní sponzoři eventu nějaký ten koutek pro sebe a pořád tam někdo křičel "HyperX". No večer pomalu končil. Zápasy se odehrály a nezbylo než se vydat zpět do hotelu. Cestou zpět jsme potkali korejského hráče TaeJu - nejspíš čekajícího na taxi. Když na něj dva podivíni začli mluvit a podávat mu ruku byl trochu mimo ale snad to zvládl a přežil ve zdraví. Bylo na něm dost vidět zklamání z prohry v semifinále.

Druhý den už probíhal trochu jinak. Na programu bylo CS-GO finále, pak SC2 finále a nakonec LOL finále. Pro nás to znamenalo, že jsme přišli trochu později což se ukázalo jako chyba protože aréna už přirozeně byla plná. No upřímně pořád bylo kde sedět a po celé sobotě sezení už se více ani nedalo takže v neděli jsme víc pobíhali po hale a sledovali jen důležité zápasy. Asi nejlepší atmosféra byla u CS-GO finále, kde vyhrál polský tým a tudíž měl ohromný aplaus u publika. SC2 skončilo z pohledu diváka velmi smutně a velmi rychle. LOL finále už na tom bylo lépe ale ani KT Rollster Bullets nebyli přímo favoriti publika. Potlesk samozřejmě byl ale takový trochu slabší a zklamanější. 

Po finále jsme se opět vydali do hotelu, dali si večeři a připravili se na odjezd. V hotelu jsme se ještě pozdravili s některými hráči a ESL personálem a v pondělí ráno po snídani se vydali na cestu zpět. 

Pokud vás zajímá jak to vypadalo - přikládám pár fotek a krátké video. Vše jen z mobilu takže nečekejte extra kvalitu. Přesto snad se bude líbit.

 

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...