facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

Black Desert OnlineBDO: Jak vylepšit výbavu postavy

Guild-Hall Stream

BDO: Jak vylepšit výbavu postavy

Narazil jsem na další užitečný návod pro začátečníky. Tentokrát na rockpapershotgun. Tak opět pro ty co mají s en problém, zde máte překlad toho, jak na vylepšování výbavy.

Pokud vám to pořád není jasné, tak Black Desert Online není běžné MMO. Jedním z aspektů hry, kde je to pořádně vidět, je i to, jak fuguje výbava vaší postavičky. Jenže problémem hry je také to, že neumí pořádně vysvětlit, jak některé její mechaniky fungují, a tak se vám to pokusím v tomto článku popsat polopaticky, tak aby jste se nemuseli ptát "co je to sakra fail stack a jak teda upgradovat mou výbavu". Doufám, že tento článek bude taky demonstrovat těm, co stále nejsou přesvědčeni a jsou unaveni plejádou wow klonů, že stojí za to se do téhle hry ponořit.

 

Jak se výbava v BDO liší od ostatních mmo

Ve většině mmo jsou hráči zvyklí na to, že jim hra dodává stabilní proud stále lepšího a lepšího vybavení v průběhu toho, jak levelují svou postavičku. V BDO to ale funguje docela jinak.

Tak pro začátek, výbava není omezena levelem postavy, což znamená, že čerstvě vytvořený charakter můžete navléct do nejlepší zbroje, která existuje. Nicméně na této úrovni stejně nemáte potřebné skilly, aby jste z toho mohli pořádně těžit. Co je však možná i menší mínus je to, že zde není mnoho možností pro výběr vaší výbavy, a tak ji v průběhu levelování vyměníte jen párkrát.

Najít veškerou výbavu, kterou chcete, ale může být problém, a tak nejjednodušší způsob je ji nakoupit v aukci, a nebo od pár specializovaných npc.

 

Jak vylepšit vaši výbavu

Jelikož výbava není levelem omezená, tak je i ta, co je považována za vzácnou, v základním stavu docela slabá. Existují tedy tři metody, jak vaší výbavu znatelně vylepšit, a to transfusion, enhancing a quality upgrading. Pojďme se podívat na každou zvlášť.

 

Transfusion

Tohle je základní mechanika, kterou znají všichni hráči RPG her. Vezmete krystal a vrazíte jej do daného předmětu, pokud je v něm místo. Tyto krystaly většinou dávají různé bonusy jako například +1 attack speed. Předměty se pak liší tím, kolik krystalů jsou schopny pojmout. Krystaly přidáte do vybavení tak, že pokecáte s vaším černým duchem a zvolíte tlačítko Transfusion.

bdotransfusion

Ze začátku se můžete soustředit na accuracy, což vám usnadní zasahovat monstra na vyšším levelu, a tím si usnadníte levelování. V pozdější fázi hry záleží na vašem buildu, a to jak chcete zaokrouhlit jednotlivé staty.

 

Enhancing

Enhancing je nejdůležitějším způsobem jak vylepšit vaši výzbroj. Váš černý duch vám kolem levelu 27 dá sadu questů, které vás naučí jak vylepšit vaši výbavu, ale pokud máte potřebný materiál, můžete klidně začít dříve. Pokecejte s vaším duchem a klikněte na Enhance.

Výbavu je možno vylepšovat pomocí Black stonů. Tyto šutry padají z potvor na levelu 25 a vyšším, můžete je najít v truhličkách rozesetých po světě, můžete je vyrobit, pokut zakoupíte rafinery na druhém levelu, a nebo si je jednoduše koupíte v aukci. Každé použití enhance stojí jeden black stone a dává vám šanci vylepšit danou výbavu o +1.

Při vylepšování brnění máte stoprocentní šanci na úspěch až do +5, u zbraní až do +7. Za touto hranicí vaše šance razantně klesá s každým dalším levelem. Maximální level je nyní +15.

bdoenhance

Accessorka (prsteny, naušnice, opasky...) fungují lehce jinak. Pro vylepšení zde nepotřebujete Black stony, ale stejný typ daného accessorka a vždy budete mít vysokou šanci, že vylepšení selže. Na druhou stranu accessorka nejsou až tak důležitou součástí výbavy, jako vaše brnění a zbraň. Jejich maximální level vylepšení je +5. Jakmile se vám podaří spojit dvě accesorka, a dostanete tak jedno +1, tak potřebujete další +1 k tomu, aby jste zvýšili svou šanci pro vylepšení na +2. Mějte ale na paměti, že pokud vylepšení selže, tak přijdete o obě accessorka. (stejně funguje i vylepšování kostýmů pro rybaření, vaření atd.)

Toto se však netýká zbroje a zbraní. Pokud selžete zde, tak přijdete "pouze" o black stone a sníží se maxinální durabilita (trvanlivost) vaší zbraně/zbroje. Proto pozor, pokud selžete hodněkrát, tak nebudete moci vaši zbraň použít. Nebojte se ale, durabilitu předmětu můžete obnovit tím, že seženete základní verzi daného předmětu a u kováře ji použijete pro obnovení. Samozřejmě o tento základní předmět přijdete.

bdoblacksmith 

Naštěstí je zde ale k dispozici další mechanika hry, kterou BDO nabízí. S každým selháním enhancingu dostane vaše postavička tak zvaný fail stack. Fail stack je skrytý bonus, který zvyšuje vaši šanci pro další enhance a s každým dalším selháním se zvyšuje. Pokud však váš enhance uspěje, tak o všechny stacky na dané postavě přijdete. Kolik fail stacků, která postavička má, můžete vidět při výběru postavy, kde je v rohu zobrazena ikonka s číslem.

Nyní si pojďme ukázat jednu fintu. Řekněme, že chcete vylepšit vaši zbraň z +14 na +15. Šance na úspěch u tohoto je velice malá okolo 20%. Samozřejměte můžete vyhodit do vzduchu tunu Black stonů a zničit durabilitu předmětu, tím že budete zkoušet štěstí, a nebo použijete mnohem chytřejší metodu, využíváním fail stacků.

Vzpomínáte si, když jsem říkal, že accessorka mají velkou šanci na selhání při enhancingu? Toto je překvapivě dobrá věc, protože některá základní acessorka jsou velice levná. Můžete jich tedy nakoupit spoustu a začít pracovat na vašich fail stacích. Nejlepší způsob jak toto udělat je, že vytvoříte množství +1 accessorek, a pak se je budete snažit vylepšit pomocí +0 accessorkem. Šance na to, že vám takto vylepšení vyjde, je tak malá, že snadno získáte hromadu fail stacků. Jakmile si myslíte, že jich máte dost a že už hrozí, že by další enchant vyšel, můžete tyto nahromaděné stacky použít pro vylepšení naší zbraně na +15 a razantně si tak zvýšit šanci na úspěch.

Dostat veškerou vaši výbavu na +15 vám zabere spoustu času, ale není třeba se k tomu nějak extrémně upínat, pokud ovšem nechcete být jedním z top PvP hráčů na serveru. Jakmile budete kolem levelu 30, tak zvažte nakoupení nejlepší vstupní sady výzbroje pro vaši postavičku a začněte ji pomalu vylepšovat.

 

Quality Upgrading

Tento poslední krok by se měl dělat až po té, co jste daný předmět vylepšili na +15, protože výrazně prodraží opravování maximální durability. Upgrade quality vám v podstatě přemění vzácnost předmětu z běžné zelené na vzácnou modrou a z modré na epickou žlutou. Zvýšení kvality sebou nese taky odemknutí extra statů, které mohou učinit daný předmět ještě více silnější.

bdoquality

Aby jste to mohli provést, budete potřebovat speciální dílnu ve městě a materiály nutné pro upgrade. Zlepšování ze zelené na modrou má stoprocentní úspěšnost, ale dostat se na žlutou má již náhodnou šanci na selhání. Nebojte se, o předmět nepřijdete, jen se vám opět sníží max durabilita a ztratíte použitý materiál. Bohužel k této mechanice se fail stacky nevztahují.

 

Slovo závěrem a pár tipů

Teď , když tohleto všechno víte, tak by jste měli začít shánět váš vysněný set a začít s vylepšováním. Každá classa preferuje jiné staty, nicméně prakticky všechny s výjimkou rangerů těží z Grunil armor setu společně s Yuria zbraní a Bares accessorkama. Rangerům jako jediným lépe sedí Heve armor set.

Naštěstí většinu předmětů je možno získat za rozumný peníz z aukce(marketplace), a nebo ještě lépe Yuria zbraně je možno koupit přímo od NPC jménem Ronatz v Calpheon City. Musíte se s ním ale nejdřív skrze minihru spřátelit. Prodává zbraně za 90000 stříbra.

Pro více pokročilou výbavu si zkuste vyhledat na Black Desert foundry, nebo Black Desert Tome doporučení pro vaši classu, i to kde ji najít, tak aby jste mohli začít utvářet vašeho ultimátního válečníka.

Nyní jděte a vylepšujte!

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...