Apex Legends

A vše ostatní
Zaily

Apex Legends

Příspěvekod Zaily » úte úno 12, 2019 2:35 am

Tak co, hraje to nekdo? Ja si rekl ze to zkusim kdyz je to zdarma, ac ty BR hry moc nemusim a strasne me to chytlo, strasne se mi libi ten teamwork malych skupin a to jak poresili komunikaci (kdo nechce mluvit, tak vpodstate vse dulezite muze pingovat jednim tlacitkem mysi a jeho postava vse ohlasi :-)

Zaily

Re: Apex Legends

Příspěvekod Zaily » úte úno 12, 2019 2:37 am

Byvam online vetsinou od 22 do 24 vecer. Nick Blueray606

NENIE

Příspěvekod NENIE » úte úno 12, 2019 9:23 am

jako urcite nejlepsi hra tohodle zanru, ale porad to nemeni nic natom, ze tento zanr neni pro me :)

10 minut lutis, aby jsi ani nevystrelil, kdyz te nekdo sejme ani nevis odkad :shock:

chybi mi ta akradovost a ta kooperace 3 lidi je taky na povazenou, preci jen PUG je porad jen PUG...

Zaily

Příspěvekod Zaily » úte úno 12, 2019 9:34 am

Ještě doplním - když už nepíšu z mobilu :)

Je to Battle royale hra s 20 týmy po 3 lidech v takovém lehce scifi kabátku - vychází z Titanfallu (já ho teda neznám, jen sem viděl nějaký video a obrázky kdysi :)
Jak jsem řekl, moc mě ty hry nebaví - Fortnite je moc dětská graficky, ač má dobrou balistiku a odezvu zbraní, tak to stavění a střílení najednou je na mě trochu moc, já radši využívám přírodní terén a víc se zaměřuju na taktiku, než co nejrychlejc postavit schody nad soupeře a pak na něj skočit s brokovnicí a sestřelit ho, PUPG mě zas úplně neoslovilo, bylo to takové moc realné a to běhání šílené pomalé pokud jste neměli auto..

V APEX mají skvělý pohyb - dolů z kopce se můžete sklouznout, což je asi 2x rychlejší než pohyb, taky většina nějakých míst s lepším lootem je často v nějaké prohlubni nebo s více přístupy z různých stran - tím pádem docela odpadá kempení, protože soupeř má jednodušší dostat se k vám i když držíte nějakou takovou pozici, protože se hýbe 2x rychleji než vy, kdybyste chtěli naopak vyběhnout nahoru.. Jsou tam různě rozvěžené slideline - takové ty kotvy po kterých se sklouznete - některé jsou i vertikální, vyjedete na nich nahoru a poté se odrazíte a můžete tak rychle doletět na jiné místo.. Není tu fall damage, což je skvělé pro různé přepady atd, friendly fire taky není (jen myslím z utlimate bombardování co mají dva chary to trefuje i vaše lidi), Není tu sice wallruning, ale ani to tolik nechybí, dá to spíš pak vyniknout jednotlivým postavám a jejich pasivkám (některý z nich se zaměřují na pohyb dost)

Když vás sestřeli, ještě ležíte na zemi zraněnej a můžete se dobelhat někam do bezpečí pokud vás nedorazí úplně, v té době vás spoluhráči můžou zvednout, pokud vás ale zabijou úplně, ještě není konec, stačí když někdo z týmu přežije a do tuším 90 sekund sebere vaši psí známku, na mapě je pak několik respawn pointů, kam když vaše známky někdo z týmu donese, tak vás to oživí (ale komplet bez equipu, tak je dobré aby vám spoluhráči něco hodili, nebo nechali pokud je okolo bedna s výbavou..)

Nedá se tu vyhrát moc kempením - jednak kvůli skillům postav, tak i proto, že prostě potřebujete bojovat a porážet cizí squady abyste jim sebrali náboje (kterých na jednom místě je většinou tak max na dvě přestřelky větší, pak jste na suchu, proto to chce aspoň jeden ten fight vyhrát a obrat mrtvoly o náboje, mody na zbraně případně jim ukradnete lepší brnění a healy - v základním brnění máte 50 HP navíc, v tom nejlepším už je to 125HP a to je velkej rozdíl, zvlášt když máte posbíráno pár energy cells, kterýma si můžete brnění doplňovat..
(samozřejmě můžete zkusit najít něco i v okolních budovách a bednách, ale proč se obtěžovat když soupeř to posbíral za vás a má to všecko pěkně na jednom místě (na jeho mrtvole)

Hra má svůj voice communication, ale jak jsem psal, vše se dá naklikat přes prostřední tlačítko myši - držíte ho a objeví se menu s hláškama - Carefull - enemy is around; enemy spotted; defending position; explore this area; atd.. ale zároveň můžete tim tlačítkem i jednoduše klikat na věci na zemi, okolo - kliknete na bednu, postava nahlásí, že je tam loot bedna, kliknete na zip line, postava řekne pojďme použít tuhle line, kliknete na náboje u zbraně - postava řekne že potřebuje tenhle druh nábojů, když kliknete na nějakou věc na zemi, chvíli se spoluhráčům označí a postava zahlásí co tam leží i úroveň toho vybavení (je jich myslím 4-5), kliknete na zem kus před váma, postava řekne Lets go here atd.. Zkrátka dokáže to říct většinu věcí co byste jinak museli komunikovat hlasem - jasně, pokud hrajete s kámošema není to problém a používáte to pouze na pingnutí směru, ale pokud máte squad random lidí, tak je to skvělý jak z random grupy udělat organizovanou skupinu a člověk si to užije i když nemá nikoho online :)

Zaily

Příspěvekod Zaily » úte úno 12, 2019 9:41 am

Nenie - první hry jsem měl taky takhle, ale už jsem se trochu naučil, a většinou přistanem někde kde si v klidu posbíráme nějaký equip a hlavně jsem si vybral asi 2-3 postavy co hraju nejčastěji a jsem si s nima celkem jistej že je pěkně využiju v boji, první den mě potahal nějakej borec, jeden win jsem dal, trošku jsem se naučil co a jak, ale byl jsem spíš takovej přívěšek, který měl štěstí že přežil (jak píšeš, že sbíráš věci aby tě někdo pak hned zabil :)
Včera už jsem přidal dvě vítězství spíše mou zásluhou, protože už jsem věděl co a jak, navigoval jsem tým a i v těch bojích jsem byl daleko platnější.. A to jsem si zrovna před nedávnem říkal ,že už na ty střílečky jsem asi moc starej a nemám reflexy, ale zjištuju že ne, že to pořád jde :D
Jako mě se tu líbí, že to lootění, tu sice je, ale je to rychlejší díky mnoha možnostem pohybu než v těch ostatních hrách.. Jasně, někdo radši zapne hru kde si vybere equip před hrou (Destiny, R6 Siege) , ale mě se tu líbí ta taktika, jak prostě ubývají ty týmy, vy jste třeba v posledních 5 a potřebujete doplnit zásoby, tak jdete do nějaké vesnice a doufáte, že tam nikdo není připravenej vás odstřelit (v lepším případě si s ním na férovku zabojujete - v horším střelba přiláká další týmy který se na vás vrhnou zezadu např - tohle je hodně dobrá taktika, být ten třeti co se smějě, když se dva perou :)

Kdyby sis chtěl zahrát, tak si mě přidej a můžem zkusit spolu

spellshaper

Příspěvekod spellshaper » úte úno 12, 2019 9:57 am

Taky nejsem fanda BR her, ale z těch mainstreamových je tahle fakt asi nejlepší. Ping systém je velká pomoc, zvlášť pro nás evropany, kde spousta lidí neumí nebo nechce mluvit anglicky. Navíc tam není soloQ, takže je to v podstatě nutnost. Taky mi přijde, že hra je celkem slušně vyvážená a neměl jsem úplně pocit, že je tam nějaký hero nebo zbraň vyložené OP (pokud nepočítám ta barevná vylepšení skoro všeho, ale je to asi motivace proti kempení). Já jsem na tenhle typ hry úplně levej a proto mě asi moc nebaví a nakonec jsem rage quitnul i u téhle (ale vlastní neschopností :)).

Osobně mám ještě raději Darwin Project, ale ta hra se bohužel moc nechytla. Ona je to totiž kombinace BR s prvky survival a navíc je to low scale (myslím 10 lidí). Hra je ale zaměřená na close combat a je v ní velmi omezen RNG prvek, protože si build vytvoříte předem a sbíráte pouze suroviny na ten build, které jsou pro všechny stejné.

Dragnor

Příspěvekod Dragnor » úte úno 12, 2019 9:05 pm

taky jsem na to koukal. strasne dlouho jsem nehral nejakou fps, a tady to me krapet nahlodalo z toho co vidim na twitchi.
Battle.net: Dragnor#2786 Guild Wars 2: Dragnor.8174

NENIE

Příspěvekod NENIE » stř úno 13, 2019 9:11 am

...bacha, byl jsem taky hodne na hypovanej z twiche, ale realita je proste takova ze je to porad BR, takze princip a pravidla jsou porad stejne, jen v jinem kabatu

me proste natom nejvic stve ze si clovek vlastne poradne ani nemuze procvicit tu strelbu, protoze je to tak rychle ze hned chcipnes aniz by jsi poradne vystrelil a tutorial na papirove terce nepomuze

proste to neni arkadova strilecka, ale na ukraceni casu do patku nez vyleze Anthem to bylo dobre ;)

Zaily

Příspěvekod Zaily » stř úno 13, 2019 10:18 am

My teď budem hrávat s Georgedupem, kdyby se někdo chtěl přidat, ať máme full squad, tak si mě přidejte na originu - Blueray606

Jako jo, první hry pro mě byly taky slabší, ale postupně jak se člověk naučí veškerý mechaniky, zjistí co dělají který mody do zbraní a trochu si ty zbraně osahá a ví jaký zhruba zbraně chce používat, tak je to mnohem zajimavější, pak už se soustředíte víc na ten teamwork.

Je to asi spíš komu co jak sedne, jak píše Neni, není to arkáda - mi tohle trošku vzdáleně (tou rychlostí s jakou jste schopní sejmout nepřítele nebo on vás) připomíná CSko, naproti tomu Destiny 2 (a asi i Anthem co jsem viděl z videí) jsou takový víc PvE záležitosti typu Doom atd, kdy hráč má tuny zdraví a armoru a jsou prostě dělaný tak, že ty přestřelky trvají dýl a hráč kosí vlny nepřátel a připadá si trochu jako rambo (osobně se mi třeba hrozně líbí stylizace Division, i dvojky, ale strašně mi vadí to, jak je to postavený na grindu věcí a tomu, že PvE obtížnost zvedají tím, že hlavním enemákům přidají víc štítů a zdraví a vy je pak zabíjíte třeba 5 minut aby vám pak vypadlo něco co vůbec nepotřebujete :)

Mě víc baví to týmový PvP, ale právě v tom BR - kde vás kruh nutí se přemíšťovata ve finále už máte třeba jen jednu budovu a kousek okolo ní, na kterým se musíte enemy postavit, snažíte se mít co nejvýhodnější postavení do té poslední přestřelky a nebo enemáka nějak doběhnout (no a hlavně se do něj trefit když už se spustí přestřelka že :) ) A zjistil jsem po pár hrách kde se většinou nachází trošku lepší loot, takže máte šanci už chvíli po dropu být dost dobře vybavení a už se můžete zaměřit na eliminaci nepřátel než na pobíhání po mapě a hledání nábojů či armoru :)

Zaily

Příspěvekod Zaily » pát úno 15, 2019 9:37 am

dneska od 20h jdem s georgem hrát, kdyby se teda chtěl někdo přidat jako třetí :)