Battalion 1944

Diskuse o jiných hrách než Guild Wars 2.

Battalion 1944

Příspěvekod DarkMortyr v pon črc 17, 2017 3:17 pm

Napadlo mě, že bych mohl zvednout povědomí o této hře i zde.
Jedná se o "speciální" projekt na motivy her CoD2/4. Pointa je v tom, že cílem hry je kompetitivní scéna a snaží se navázat na staré časy, kdy CoD2 a CoD4 Promod dominovali esport scéně. Tyto hry bohužel po čase umřeli (jasně "pár" lidí to stále ještě hraje), jelikož Activision sere na nějakou podporu her natož pak na kompetitivní scénu a tedy zůstala po těchto hrách poměrně velká komunita lidí, kteří do dnešního dne nemají plnohodnotnou alternativu. Někteří se rozprchli na CSGO, někteří OW/R6, atd. ...

No a vývojáři z Bulkhead studia, kteří mají sami zkušenosti s kompetitivním hraním, se rozhodli tohle změnit. Pracují na hře, která má být ve zkratce CoD4 Promod s CoD2 obalem (WW2). Začátkem minulého roku se objevil jejich projekt na kickstarteru, kde vybrali trojnásobek jejich cíle a právě teď probíhají vůbec první uzavřené alfa testy. Vývojáři přímo spolupracují s bývalými "pro" hráči z kompetitivní scény CoD2 a 4, kteří byli ne jednou pozváni k nim do studia. Aktuálně hodně spolupracují například s hráčem Phantasy (veteráni CoD2/4 ho určitě budou znát), kterého dokonce v posledním týdnu najali k sobě do studia na pozici komunitního manažera.

Osobně jsem naprosto vždy skeptický k podobným projektům, obvykle nevěřím ani beta / EA hrám natož pak "malým" kickstarter projektům, ale zatím mohu říci, že to vypadá až překvapivě dobře. Vývojáři komunikují s hráči a řídí se jejich feedbackem. Začínají pomalu ukazovat hru světu (na E3 a pár dalších akcí) a již podnikají první kroky pro spolupráci s ESL a podobně. Hra je však samozřejmě stále silně ve vývojové fázi, zatím proběhli pouze dva uzavřené alfa testy o dvou víkendech a vydání je stále v nedohlednu. Do hry se dalo dostat přes kickstarter a nějakou dobu přes Humble Bundle, aktuálně však je jakákoli možnost uzavřená.

Rád bych uvedl, že jsem jeden z hrstky lidí, kteří mají přístup do alfy, takže tohle nejsou pouze moje domněnky. CoD2 jsem hrál krátce, ale CoD4 jsem hrál přes 3 roky velice aktivně kompetitivně na Promodu a je to do dnes pro mě nejlepší fps hra, kterou jsem kdy hrál (promod ofc, ne vanilla). Vzhledem k tomu, že již řadu let hledám bez úspěchu kvalitní alternativu, tak jsem po zjištění, že se jedná o pokus nástupce, mávl rukou nad skepticismem a zajistil si přístup do hry.
No a zatím jsem spokojen s tím, co jsem viděl a zkusil. Aktuálně je tu malá komunita skoro čistě jen z kompetitivních hráčů a některých "starých" legend.

Dvě z posledních oficiálních videí alfy ve formy montage:
Od NikkyyHD (legenda v editaci) z první alfy:

Z druhé alfy od Phantasyho:
Lead me, follow me, or get out of my way.
DarkMortyr
Terrifying Champion
Terrifying Champion

Guilda: Mufinex Squad [next]
Server: Ring of Fire

Zpět na Ostatní hry